Sorsoltak Párizsban II.

Elkészült a női főtábla sorsolása is

2017. május 27. - Gyarmati Márió

Elkészült a női egyes verseny sorsolása is. A címvédő Muguruza-nak nehéz útja lesz az újabb győzelem felé. A mostanság jó formában játszó Simona Halep könnyű negyedet kapott. Egyedüli magyarként Babos Timi neve szerepel a főtáblán, aki a hazai Alizé Cornet ellen fog pályára lépni az első fordulóban. Viszont az idei versenyről két nagy név is hiányzik, akik az elmúlt öt évben ráadásul egyaránt 2-2 bajnoki címet is nyertek.

A háromszoros bajnok Serena (2002, 2013, 2015) mint ismert, szülési szabadságon van. Az amerikai legutóbb 2011-ben hiányzott a Francia Nyílt Teniszbajnokságról. A 15 hónapos eltiltásból néhány hete visszatérő Sharapova előtt pedig a Francia Teniszszövetség minden kaput bezárt, így a torna 2012-es és 2014-es bajnoka a tavalyi év után idén sem indul el a Roland Garros-on. Ott van viszont a főtáblán a kétszeres wimbledon-i bajnok Petra Kvitova, akinek az indulása még az utolsó pillanatokban is kétséges.

Felső ág

Lehetséges negyeddöntős párosítások:

[1] Angelique Kerber – [8] Svetlana Kuznetsova

[4] Garbine Muguruza – [6] Dominika Cibulkova

Az idén gyengén szereplő világelső, Angelique Kerber az első fordulóban Ekaterina Makarova-val fog majd megmérkőzni. Utána következhet a Lesia Tsurenko – Kateryna Kozlova mérkőzés győztese. A harmadik körben a legesélyesebb ellenfele Roberta Vinci lehet. A következő fordulóban Samantha Stosur vagy esetleg a sérülésből visszatérő, kétszeres wimbledon-i bajnok Petra Kvitova lehet az ellenfele, bár utóbbiról elképzelhető, hogy annak ellenére, hogy a neve szerepel a főtáblán, mégsem tud elindulni a versenyen. A legjobb nyolc között Kerber-nek nagy valószínűséggel a 2009-es bajnok Svetlana Kuznetsova-val kell majd összecsapnia a továbbjutásért.

A torna címvédője, Garbine Muguruza a római elődöntős szereplését megelőzően semmilyen eredményt nem tudott felmutatni az idei salakos szezonban. Muguruza az első fordulóban a 2010-es bajnokkal, az olasz Francesca Schiavone-val fog majd megküzdeni a továbbjutásért. A második fordulóban a Monica Niculescu – Anett Konteveit mérkőzés győztese fog majd következni a számára. A harmadik körben a legvalószínűbb ellenfele Yulia Putintseva lehet. A negyedik fordulóban Kristina Mladenovic vagy az idei Australian Open elődöntős Lucic-Baroni jöhet szembe vele. A negyeddöntőben valószínűleg Venus Williams-szel vagy Dominika Cibulkova-val kell majd játszania.

Alsó ág

[5] Elina Svitolina – [3] Simona Halep

[7] Johanna Konta – [2] Karolina Pliskova

A torna 2015-ös negyeddöntőse, a Garros-ra győzelemmel érkező Elina Svitolina az első fordulóban az orosz Yaroslava Shvedova ellen kezdi majd meg az idei tornát. A második körben a Mona Barthel - Tsvetana Pironkova mérkőzés győztesével fog majd játszani. A harmadik körös mérkőzés sem tartogat számára előzetesen semmilyen nehézséget, ugyanis a legnehezebb ellenfele Ana Konjuh lehet. A negyedik fordulóban Madison Keys vagy Anastasija Sevastova lehet a legesélyesebb ellenfél, aki ellen meg kell majd küzdeni a továbbjutásért. A legjobb nyolc között valószínűleg a torna 2014-es döntősével, Simona Halep-pel kell majd megvívnia.

A torna első számú esélyese Simona Halep, az utóbbi hetekben kiemelkedően játszott. Madridban megvédte tavaly megszerzett címét, majd Rómában egészen a döntőig menetelt. A torna 2014-es finalistája az első körben a szlovák származású Jana Cepelova ellen kezd. A második fordulóban a Tatjana Maria – Ying-Ying Duan mérkőzés győztesével fog majd találkozni. A harmadik fordulóban Daria Kasatkina, a negyedikben pedig Elena Vesnina lehetnek majd az ellenfelei. A negyeddöntőben a legvalószínűbb ellenfele a Svitolina / Keys / Sevastova trióból kerülhet majd ki.

Egyedüli magyarként szerepel a főtáblán a világranglista 35. helyezettje, Babos Tímea. Timinek az első körben a francia Alizé Cornet lesz az ellenfele. A mérkőzés győztese a második fordulóban a Barbora Strycova – Alison Riske rangadó nyertesével fog majd találkozni.

A torna második kiemeltje, Karolina Pliskova az első fordulóban Saisai Zheng ellen kezdi meg a tornát. A második körben a Katerina Siniakova – Ekaterina Alexandrova mérkőzés győztesével fog megvívni a továbbjutásért. A harmadik fordulóban a legesélyesebb ellenfele az amerikai Lauren Davis lehet. A negyedik körben Coco Vandeweghe vagy Anastasia Pavlyuchenkova állhatja útját. A legjobb nyolc között Johanna Konta vagy Agnieszka Radwansksa lehet a potenciális ellenfél.