A második forduló összefoglalója

2017. július 08. - Gyarmati Márió

Bethanie Mattek-Sands súlyosan megsérült, Daniil Medvedev ismét botrányt okozott, a nagy négyes ismét simán ment tovább. Isner-nek 100 nyerő és 45 ász sem volt elég a győzelemhez. Bedene még mindig versenyben van, Kvitova viszont kiesett. A szerdai és a csütörtöki játéknap is eseménydúsan telt el az All England Club-ban.

A nagy négyes tagjai a második fordulót is szettveszteség nélkül teljesítették. Murray és Djokovic nagyon simán, míg Federer és Nadal egy-egy szorosabb szettet játszva jutottak be a legjobb 32 közé. A kvartettből Rafa töltötte a legtöbb időt a pályán, neki 2 óra és 11 perc kellett ellenfele legyőzéséhez, a többiek körülbelül másfél órás meccseken jutottak tovább.

Andy Murray - Dustin Brown: 6-3, 6-2, 6-2.

Rafa Nadal – Donald Young: 6-4, 6-2, 7-5.

Roger Federer – Dusan Lajovic: 7-6, 6-3, 6-2.

Novak Djokovic – Adam Pavlasek: 6-2, 6-2, 6-1.

A tavalyi negyeddöntős Pouille-nek idén a második forduló jelentette a végállomást, ugyanis egy négy szettes mérkőzésen kikapott a lengyel származású Jerzy Janowicz-tól. A francia egy stuttgarti tornagyőzelemmel kezdte a füves pályás szezont, de utána a szigetországba érve elfogyott a lendülete, ugyanis Wimbledon előtt, Queen’s-ben is csak egy mérkőzést tudott nyerni.

Annak ellenére, hogy John Isner 100 nyerőt és 45 ászt ütött a Dudi Sela elleni mérkőzésén, kikapott az izraeli játékostól. Ellenfele visszafogottabb volt a maga 64 nyerőjével és 5 ászával az amerikainál, mégis ő jutott be a harmadik fordulóba. A csata 3 órán és 51 percen keresztül tartott, összesen 366 pontot játszottak le (187-179), de még így is 33 labdamenettel maradtak el az első fordulós Bedene – Karlovic rangadótól. Sela végül 6-7, 7-6, 5-7, 7-6, 6-3-ra nyert.

Aljaz Bedene-nek az első fordulós Karlovic elleni giga csatározás után is maradt még ereje, ugyanis második körös találkozóján is győzelmet aratott. A hazaiak kedvence Damir Dzumhur-t győzte le 6-3, 3-6, 6-3, 6-3-ra, egy jóval rövidebb mérkőzés során, mint amit az első fordulóban játszott, ugyanis most a britnek 2 óra és 7 perc elegendő volt a győzelemhez.

Ruben Bemelmans és Daniil Medvedev szintén ötszettes párbajba keveredett egymással, de az ő mérkőzésük nem ettől lett visszhangos. A találkozót elveszítő Medvedev a mérkőzés végén, a kézfogások után elővette a pénztárcáját és aprópénzt dobott a bíró elé, jelezvén neki, hogy nem volt megelégedve a munkájával. Mariana Alves a mérkőzés során még pontot is levont Medvedev-től, akivel ennek kapcsán vitába is keveredtek, majd az orosz játékos ezt követően arra kérte a mérkőzés ellenőrét, hogy cserélje le a székbírót. A sajtótájékoztatón azonban a viselkedése miatt bocsánatot kért. Végül az ügy egy 14.500 dolláros pénzbírsággal zárult.

A tavalyi döntős Kerber a második mérkőzését is megnyerte a tornán. A jelenlegi világelső a belga Kristen Flipkens-t győzte le 7-5, 7-5-re. A két évvel ezelőtti döntős, Muguruza is versenyben maradt, bár ő a némethez képest simábban nyert Wickmayer ellen.

Szetthátrányból fordította meg mérkőzését a torna ötszörös bajnoka, Venus Williams. Az idősebbik Williams testvér ellenfele a kínai Wang volt, aki az első szettet behúzta, de utána az amerikai fokozatosan feljavult és végül 4-6, 6-4, 6-1-re nyert. Kiesett azonban a kétszeres bajnok Petra Kvitova. A cseh játékos az amerikai Madison Brengele-től kapott ki 3-6, 6-1, 2-6-ra. Brengele karrierje során harmadik alkalommal játszik az All England Club-ban, korábban mindkétszer az első fordulóban búcsúzott. Victoria Azarenka viszont továbbra is versenyben van. A fehérorosz teniszező a 15. kiemelt Vesnina-t győzte le egy sima mérkőzésen 6-3, 6-3-ra.

Meglepetésre kiesett a torna 3. kiemeltje, Karolina Pliskova. A cseh játékos a szlovák Rybarikova ellen kapott ki 6-3, 5-7, 2-6 arányban. Pliskova mostanság felszálló ágban volt, ugyanis a Garros-on a legjobb négyig jutott, utána megnyerte az eastbourne-i tornát. A cseh játékosnak ez volt a hatodik wimbledon-i indulása. 2012-ben az első körben, utána pedig mindig a másodikban búcsúzott, akárcsak idén.

A negyedik játéknap sajnos Bethanie Mattek-Sands súlyos térdsérülése miatt marad emlékezetes. A párosban világelső és a wimbledon-i tornára toronymagas esélyekkel érkező amerikai a szervezők jóvoltából szabadkártyásként elindult az egyéni küzdelmeken is.

A második fordulóban Sorana Cirstea ellen lépett pályára, ahol az első szettet 6-4-re meg is nyerte, azonban a másodikban ellenfele egyenlíteni tudott. A baleset a döntő szett első játékában történt, amikor Mattek-Sands az egyik pontnál a hálóhoz sietett, de sajnos közben elcsúszott és elesett. Mikor Cirstea látta, hogy ellenfele nem tud felkelni, odament hozzá. Már az első reakciójából látni lehetett, hogy Mattek-Sands-szal nagy baj történt. Az amerikaihoz rögtön orvost hívtak. Körülbelül fél óra telt el, mielőtt hordágyra tudták tenni. Azonnal kórházba szállították, állapotáról azóta még nem érkezett hír.