Mindhárom hazai versenyzőnk kiesett az első fordulóban

2018. április 25. - Gyarmati Márió

A magyar játékosok számára hamar véget ért a II. Hungarian Open, ugyanis Fucsovics, Balázs és Piros egyaránt kiesett az első fordulóban.

Fucsovics Márton ellenfele a selejtezőből érkező német Yannick Maden volt, aki szerencsés vesztesként került fel a főtáblára. A 28 éves játékos kikapott ugyan a kvalifikáció második körében, de mivel a tavalyi elődöntős Laslo Djere vállsérülés miatt visszalépett, ennek köszönhetően mégis indulhatott a tornán.

A mérkőzést Fucsovics elég rosszul kezdte, ugyanis negyedórányi játékot követően 1-3-as hátrányba került, de itt fordulat következett be, melynek során Marci lehengerlően teniszezett, aminek következtében az ellenfél már csak egy game-t tudott nyerni a továbbiakban, így 6-4-re behúzta az első szettet. A másodikban folytatódott a szárnyalás, ugyanis Marci 1-1-nél ismét break-elni tudott, amit követően 3-1-re lépett meg. Ekkor ismét változtak az erőviszonyok, ugyanis az egyre stabilabban játszó Maden zsinórban öt game-t nyerve 6-3-ra kiegyenlített. A döntő szettet már egyértelműen a német uralta, aki a hatodik meccslabdáját kihasználva 2 óra 21 percnyi csatározás után 4-6, 6-3, 6-2-re nyert.

Balázs Attila szintén kvalifikációs ellenféllel mérkőzött az olasz Matteo Berrettini személyében, akivel ez volt az első összecsapásuk. A Fucsovics – Maden találkozóhoz hasonlóan ez is döntő szettben dőlt el, mégpedig az olasz javára, aki 2 óra 19 percnyi harcot követően 6-4, 3-6, 7-6(4)-ra győzte le Balázst.

A keddi játéknapon Piros Zsombor is pályára lépett az egykori top 10-es, kétszeres US Open elődöntős Mikhail Youzhny ellen, akit tavaly Fucsovics az első fordulóban nagyon simán legyőzött. A 35 éves orosznak most könnyebb dolga volt, ugyanis 67 percnyi játék után már a győzelemért szerválhatott volna, de a sötétedés közbeszólt, így a befejezést a mai napra halasztották el. A folytatásban nem történt semmi különös, ugyanis Youzhny néhány perc alatt lezárta a találkozót, melyet 6-3, 6-3-ra nyert meg, amihez a két nap alatt 73 percre volt szüksége.