Edmund legyőzte Fucsovicsot

Kyle Edmund – Fucsovics Márton: 6-0, 1-6, 6-2, 6-3

2018. május 31. - Gyarmati Márió

Fucsovics Márton négy szettes vereséget szenvedett a brit származású Kyle Edmund-tól a Roland Garros második fordulójában.

Kevés izgalmat hozott Fucsovics Márton és Kyle Edmund második körös összecsapása, ugyanis a két játékos nagyon hullámzóan játszott, amit részben az eredmény is tükröz. A mérkőzés egy szoros Fucsovics adogató game-mel indult, melyet a határozottabban és koncentráltabban kezdő Edmund nyert meg, aki ezután egy pontot veszítve, megerősítette a megszerzett előnyt. Marci 2-0 után is sokat hibázott, ritmustalanul teniszezett, aminek dupla break hátrány lett a következménye. A negyedik game-ben egy kettős hibának köszönhetően break labdához jutott, amit nem tudott kihasználni, így 19 percnyi játékot követően 0-4 lett az állás. Az ötödik játékban ismét Edmund fogadott, aki 0-30-ról megfordítva a game-t 5-0-ra húzott el, ami után az első szett megnyeréséért szervált. A továbbra is magabiztosan játszó brit egy love game-mel zárta le az első szettet, melyet 29 percleforgása alatt nyert meg.

A második szettben fordult a kocka, ugyanis Fucsovics bátrabban és taktikusabban teniszezett, miközben Edmund játéka szétesett, olyannyira, hogy 20 perc után Marci már 5-0-ra vezetett. Ezt követően a brit nyert ugyan egy game-t, de ennek semmi jelentősége nem volt. 5-1-nél Marci breaklabdáról fordítva lezárta a második szettet, amivel így kiegyenlített. A harmadik szettben a hullámvasút tovább folytatódott, ugyanis ismét Edmund került fölénybe, aki 3-0-val indított.  Ezután Marci 2-5-ig tudta magát tartani, amit követően ismét elveszítette az adogatását, ami a szettbe került.

Annak ellenére, hogy Edmund került szettelőnybe, nem volt veszve semmi, ugyanis a váltakozó erőviszonyok miatt a mérkőzés teljesen nyitott volt. Ezt Marci is tudta, aki az 1-2-es állás ellenére nem tört meg, sőt, minden eddiginél elszántabban indult neki a negyedik szettnek, ami a találkozó legizgalmasabb szakasza volt. 4-3-ig fej-fej mellett haladtak, ugyanis egyikük sem tudott break-elni, viszont a nyolcadik game-ben Edmund megszerezte a győzelemhez szükséges előnyt, ami után lezárta a mérkőzést.

A mai vereség ellenére Marci fantasztikus két heten van túl, ugyanis megszerezte első ATP tornagyőzelmét, top 50-es teniszező lett, megnyerte első főtáblás mérkőzését a Roland Garros-on, illetve a mai rangadón is tisztesen helytállt. Remélhetőleg a füves pályás szezon hasonlóan eredményes lesz számára.