A felső ág heti összefoglalója

2018. június 03. - Gyarmati Márió

A felső ágon sem történt nagy meglepetés az első három forduló során, így e tekintetben eddig papírforma szerint alakult a Garros. Nadal könnyedén menetel az újabb bajnoki címe felé, amit legkorábban az elődöntőben del Potro akadályozhat meg.

Rafa a sorsolásnál könnyű ágat kapott, így az elődöntőig vezető úton elkerülik őt a nagy nevek. Az első komoly riválissal legkorábban a legjobb négy között találkozhat del Potro személyében, akinek a sikerekkel teli keménypályás időszak után problémás salakszezonja volt, de ahhoz képest a Garros-on magabiztosan menetel, ami az ő szemszögéből mindenképp bíztató. A spanyol az első három fordulót szettveszteség nélkül nyerte, így már 12 mérkőzés és 35 szett óta veretlen. A címvédő legutóbb 2015-ben a legjobb nyolc között kapott ki, amikor Djokovic 7-5, 6-3, 6-1-re legyőzte, viszont azóta még szettet sem veszített, amivel megdöntötte eddigi leghosszabb veretlenségi sorozatát, melyet még a 2008-2009-es tornán állított fel, melynek során zsinórban 29 szettet húzott be.

Az idei verseny a vártnál kicsit nehezebben indult számára, ugyanis az első fordulós mérkőzését az eső félbeszakította, majd a másnapi folytatásban olasz ellenfele megszorongatta, aminek következtében a 2013-as elődöntő után először kényszerült tie-break-re, viszont szettet ennek ellenére sem veszített. Ezt követően a következő két találkozója már tükör sima volt, ugyanis Pella ellen csak négy, míg Gasquet-val szemben hét game-t veszített. A negyedik fordulóban a 22 éves német származású Maximilian Marterer lesz az ellenfele, amit követően Schwartzman vagy Anderson következhet.

A felső ágon a legnagyobb izgalom egy Nadal - del Potro elődöntős párosítás lehet, amihez az argentinnak először Isner-en, majd a Fognini – Cilic párbaj győztesén kell átverekednie magát, ami simán hozható. Mondjuk ha Isner hasonló napot fog ki, mint Rafa ellen a 2011-es első fordulóban, akkor nagy csata lehet, de ennek kicsi az esélye.

A második negyedben Fognini guríthatna nagyot egy újbóli negyeddöntőbe jutással, mely 2011 után a második lenne neki, amivel egyúttal az Open-érában Barazzutti-t és Panatta-t követően a harmadik olasz teniszező lenne, akinek kétszer is sikerült eljutnia a legjobb nyolcig, így hazai viszonylatban nagy számára a tét. Az esélyeit valamelyest csökkenti, hogy Edmund ellen három és fél órás csatára kényszerült, míg Cilic másfél óra alatt jutott tovább, ráadásul neki a korábbi mérkőzései sem voltak vészesek.