Elkészült a US Open főtáblája

2018. augusztus 25. - Gyarmati Márió

Elkészült a US Open férfi egyes versenyének a főtáblája. Federer és Djokovic egy negyedbe került, Nadal viszont könnyű ágat kapott. David Ferrer utoljára indul GS-en.

Forrás: twitter.com/USOpen

Elérkeztünk az év utolsó GS tornájához, melyen Nadal és Djokovic a favorit, de ha Federer az utóbbi hetek kudarcai után felszívja magát, akkor ő is megnyerheti a tornát. Murray a tavalyi Wimbledon-i bajnokság óta először fog GS-en indulni, az év végén visszavonuló Ferrer viszont búcsúzik. Berdych és Tsonga sérülés miatt kénytelen távol maradni a küzdelmektől.

Lehetséges negyeddöntős párosítások:

[1] Rafael Nadal – [5] Kevin Anderson

[3] J. M. del Potro – [8] Grigor Dimitrov

[7] Marin Cilic – [4] Alexander Zverev

[6] Novak Djokovic – [2] Roger Federer

Első negyed

Nadal-nak minden esélye meg van arra, hogy pályafutása során először a Garros-on kívül is címet védjen. Az év eleji sérülésből visszatérve 34-2-es mérleget produkált, az elmúlt öt hónap során csak Thiem-től (Róma) és Djokovic-tól (Wimbledon) kapott ki. Torontoban öt év után nyert ismét keménypályán Masterst, azt követően viszont visszalépett Cincinnatitől, hogy rápihenjen a US Open-re, ami szokatlan volt tőle, de ez is csak az esélyeit növeli. Rafa-nak az első fordulóban a szezon végén visszavonuló honfitársa, David Ferrer lesz az ellenfele, akivel legutóbb a 2015-ös világbajnokság csoportkörében csapott össze. A két spanyolnak ez lesz a harmadik és egyben utolsó GS találkozója a borításon. Érdekesség, hogy az eddigi kettőt Ferrer nyerte (2007 US Open, 2011 Australian Open). A második körben a Vasek Pospisil – Lukas Lacko párosítás győztesével fog találkozni, akit követően Gilles Muller lehet a legveszélyesebb rivális, akivel a tavalyi Wimbledon-i derbi óta nem játszott. A luxemburgi teniszező legutóbb 2011-ben jutott túl a második körön, legjobb eredménye pedig egy negyeddöntő 2008-ból. Abban az esetben, ha Muller idén is korán kiesne, akkor a kiemelés szerint Khachanov lenne a legmagasabban rangsorolt riválisa.

A spanyolnak a legjobb 16 között sem kell megizzadnia, ugyanis legrosszabb esetben Kyle Edmund-dal kell játszania, aki aligha lehet veszélyes. Ennek a tizenhatodnak a másik kiemeltje az a Jack Sock, aki a páros sikerei ellenére egyesben borzalmasan teljesít. Az amerikai Rómában nyert legutóbb egyéni mérkőzést, az idei mérlege pedig 5-15, így nagy megeleptés lenne, ha most egymás után három találkozót is behúzna. A negyeddöntőben létrejöhet a tavalyi finálé visszavágója, amire egyébként jó esély mutatkozik, ugyanis Anderson is formában van, ráadásul a legveszélyesebb név a nyolcadában az Denis Shapovalov, akivel a legjobb 32 között meccselhet. Abban az esetben, ha Rafa bejut az elődöntőbe akkor a jelenlegi erőviszonyok alapján del Potro és Isner jelenthet rá veszélyt. Ötödik US Open döntőjét Djokovic-csal vagy Federer-rel vívhatja, akik viszont egy negyedbe kerültek, így a fináléba vezető úton GS specialistával nem fog összefutni, ezért némiképp könnyebb az útja.

Második negyed

A felső ág alsó negyedében del Potro és Isner lehet az a két játékos, akik majd megküzdenek egymással az elődöntőbe jutásért. A 2009-es bajnok kvalifikációs játékossal fog kezdeni, akit követően Kudla vagy Berrettini következhet. A harmadik körben Murray, a negyedikben pedig Tsitsipas vagy Coric próbálhatja majd legyőzni őt, akik nem biztos, hogy eljutnak a idáig. A Torontoban menetelő Tsitsipas-nak ez lesz az első New York-i főtáblája, de összességében nézve is csak a hatodik, amiből csak annyi következik, hogy jelenleg tapasztalat híján van. Mivel a második negyedben nem várható előzetesen sok izgalom, mindenképp feldobná a versenyt, ha ők ketten minél tovább versenyben maradnának.

A negyed alsó nyolcadában száll harcba a hazaiak első számú favoritja, John Isner, aki szintén negyeddöntős esélyesnek számít. Az első körben honfitársa, a 28 éves Bradley Klahn ellen kezd, aki 3-8-as GS mérleggel bír, így nem kell nagy rangadóra számítani. A nevek alapján a későbbi körökben sem kell nagy ellenállásra számítania, ugyanis legrosszabb esetben Gojowczyk-kal, Dzumhur-ral, majd Dimitrov-val csaphat össze a negyeddöntő felé vezető úton. Annak ellenére, hogy az amerikai a felvezető tornákon korán kiesett, itt elvárható lenne tőle egy értékelhető eredmény.

Harmadik negyed

A legnyitottabb küzdelem a harmadik negyedben lehet, melyben Zverev és Cilic a két legmagasabban rangsorolt játékos. A horvátra nem igazán lehet alapozni, mert annak ellenére, hogy 2014-ben megnyerte a tornát, nem egy GS menő. A németről sem lehet állítani, hogy biztosan ott lesz a negyed végén, bár az idei eredményeit, illetve a sorsolást tekintve kötelező lenne. Zverev-nek az első körre egy kvalis ellenfél jutott, Cilic-nek pedig Marius Copil.

Negyedik negyed

Körülbelül két év után az első GS, melyen esélyesként indul a szerb. A negyedik Wimbledon-i címe és a karrier Golden Masters teljesítése után Flushing Meadows-ban is történelmet írhat, ugyanis abban az esetben, ha megnyeri a tornát, akkor ő lesz a harmadik olyan játékos, aki beéri Sampras-t a győzelmek tekintetében. A kétszeres bajnok első körös ellenfele Fucsovics Márton lesz, akit követően a Troicki – Sandgren találkozó nyertese következik. A harmadik fordulóban a legmagasabban rangsorolt riválisa Gasquet, a negyedikben pedig Carreno Busta lehet. A negyeddöntőben Federer-rel csaphat össze, akivel itt már hat találkozót vívtak, melyekből az utolsó hármat nyerte meg.

Nehéz US Open vár a svájcira a Wimbledon-i vereség és a Djokovic elleni összeomlás után. Annak ellenére, hogy az Australian Open óta két tornát is nyert, továbbá néhány hétig vezette a rangsort, nem játszott igazán jól a szezonban. A tavalyi lendület az év elején elfogyott, és azóta úgy tűnik, hogy nincs visszaút, de azért annyira még nem drámai a helyzet. Az erősorrendet tekintve a spanyol és a szerb mögött van, ha ők versenyben maradnak, akkor szerintem kevés esélye lesz a hatodik győzelemre.

Az ötszörös bajnok első ellenfele a 22 éves japán Nishioka lesz, akit követően majd Benoit Paire következhet. A harmadik körben Nick Kyrgios várhat rá, ami érdekes találkozó lehet kettejük párharcát ismerve. Eddigi három mérkőzésük során ugyanis nyolc tie-break-et játszottak, az egymás elleni mérleg egyébként a svájci javára 2-1. Az összecsapás nagyban az ausztrál formájától függ majd, aki mostanság elég gyengén játszik. A legjobb 16 között Chung vagy Fognini lehet a legmagasabban rangsorolt riválisa, így ez a forduló könnyűnek ígérkezhet. A negyeddöntőben létre jöhet a hetedik Djokovic elleni New York-i rangadó, ami az Ohio-i fináléból kiindulva elég kemény lehet számára.